Instalacje odgromowe Poznań - piorunochrony, odgromy

Instalacje odgromowe Poznań

Burze i idące wraz z nimi wyładowania elektryczne mają ogromną energię. Jeżeli tylko nie zostanie ona odpowiednio zneutralizowana i szybko odprowadzona do ziemi, uszkodzi i zniszczy wszystko, co znajdzie na jej drodze. Z tego też powodu nasza firma oferuje skuteczne instalacje odgromowe. Dzięki naszym produktom możliwa jest zarówno ochrona przed uderzeniem pioruna, jak i bezpieczne odprowadzenie energii do ziemi jak najkrótszą drogą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami, a także do przeczytania najważniejszych informacji na temat piorunochronów.

Piorunochrony Poznań — co to jest?

Ochrona odgromowa to zgodnie z definicją ogół środków technicznych, które mają na celu ochronę przed bezpośrednimi, a także pośrednimi skutkami działania wyładowań atmosferycznych w chroniony obiekt. Instalacja odgromowa, czyli piorunochron jest natomiast urządzeniem, które odprowadza do ziemi prąd, czyli wyładowania o natężeniu rzędu nawet kilkunastu tysięcy amperów. Prawo budowlane mówi o tym, że piorunochrony powinny być montowane w budynkach wyższych niż 15 metrów. Trafienie pioruna w nieochroniony budynek może spowodować szereg szkód, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia istot żywych.

Piorunochron Poznań — zastosowanie

Wysokiej klasy piorunochrony pełnią następujące funkcje:

  • ochrona obiektu przed uderzeniem pioruna,
  • zabezpieczenie przed konsekwencjami, które wynikają z porażenia błyskawicą,
  • odprowadzenie energii pioruna do ziemi po możliwie najkrótszej drodze.

Dzięki takiemu zastosowaniu możliwe jest między innymi ochronienie żywych istot, a także ochrona instalacji elektrycznych wraz z podłączonymi urządzeniami, uniknięcie pożarów oraz zapobiegnięcie skutkom uderzeń pioruna takim jak na przykład: pęknięcia budynków oraz uszkodzenia konstrukcji. 

Instalacje odgromowe Poznań — ceny

Cena poszczególnych piorunochronów zależy między innymi od kosztu elementów instalacji. Ilość komponentów uzależniona jest z kolei od kształtu dachu, wielkości obiektu, a także wielu innych mniej znaczących czynników. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować instalacja odgromowa w Twoim domu, koniecznie skontaktuj się z nami. 

Odgromy Poznań — dlaczego nasza oferta?

Przede wszystkim warto zdecydować się na naszą ofertę ze względu na to, że wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Nasze usługi realizujemy błyskawicznie, a w wielu przypadkach możesz liczyć na instalację piorunochronu w ciągu dwudziestu czterech godzin od momentu złożenia zamówienia. Dzięki temu możesz być pewien nie tylko niezawodności instalacji odgromowych, ale również krótkiego czasu oczekiwania. Pamiętaj także, że zespół fachowców z naszej firmy zawsze wykazuje się profesjonalizmem i dostosowuje realizowaną usługę do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Na uwagę zasługuje również szeroki obszar działania. Praktycznie cała Wielkopolska to rejon naszej pracy. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących oferty lub ewentualnych wątpliwości skontaktuj się z nami. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień.