Uziemienia otokowe, pionowe (szpilkowe) Konin

Wyróżniamy dwa rodzaje uziemień, które możemy zastosować przy istniejących już budynkach, są to uziemienia otokowe i pionowe(szpilkowe).

Uziom otokowy ułożony jest na zewnątrz obiektu, pozostając przy tym w stałym kontakcie z ziemią na długości przynajmniej 80% całkowitej jego długości, tworzący zamkniętą pętlę. Dla zachowania wszystkich parametrów i norm powinien być zakopany na głębokości poniżej warstwy przemarzania gruntu, ale nie mniejszej niż 0,5 m i w odległości około 1 m od ścian zewnętrznych dookoła obiektu. Uziom otokowy zapewnia:

  • odprowadzenie prądu pioruna do ziemi,
  • połączenie wyrównawcze pomiędzy przewodami odprowadzającymi,
  • wysterowanie potencjału w pobliżu przewodzących ścian budynku.

Tego rodzaju uziom wykonywany jest najczęściej z przewodnika płaskiego (inaczej: bednarki).

Uziomy pionowe, potoczne zwane szpilkowymi, są bardzo popularnym i często wybieranym rodzajem uziemienia. Jest to rodzaj uziomu, który jest najczęściej wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym oraz tam, gdzie nie ma możliwości zabudowy innych rodzajów uziemień (np. w strefy z nawierzchnią utwardzoną wokół budynku, opaski, chodniki, parkingi, drogi wewnętrzne). Tego rodzaju uziom często wykorzystywany jest również przy pracach remontowych, kiedy konieczne jest zabudowanie dodatkowe elementu lub wymiana już istniejącego elementu. Czas montażu uziomów szpilkowych jest znacznie krótszy w porównaniu do pozostałych rodzajów uziemień. Tego rodzaju uziomy montowane są na zewnętrznej części budynków w ziemi.


Świadcząc swoje usługi nie oferujemy uniwersalnych rozwiązań, ale każdego klienta traktujemy indywidualnie, pomagając mu przy tym dobrać instalację, która najlepiej spełni swoje funkcje i zapewni mu bezpieczeństwo i spokój.


Masz problem z doborem oferty?

Skontaktuj się z nami a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie!Wyślij zapytanie