Ochrona odgromowa instalacji fotowoltaicznych Konin

Instalacja fotowoltaiczna jest bardzo ekologiczna i ekonomiczna, ale poza jej korzyściami fotowoltaika wiąże się również z zagrożeniami. Do najistotniejszych zagrożeń dla instalacji fotowoltaicznej można zaliczyć czynniki atmosferyczny taki jak wyładowania atmosferyczne. Takie wyładowania mogą doprowadzić do uszkodzenia samego systemu fotowoltaicznego oraz do niebezpiecznych przepięć. Przed tym wszystkim może nas uchronić profesjonalnie zainstalowana instalacja odgromowa.

Choć same panele fotowoltaiczne nie przyciągają wyładowań atmosferycznych to szansa na to, że piorun uderzy w dach na którym znajdują się panele jest taka sama jak w przypadku zwykłego dachu bez instalacji. Ważne jest to, że panele choć nie przyciągają piorunów, to niewyposażone w instalację odgromową zwiększają ryzyko przedostania się prądu piorunowego do instalacji wewnątrz budynku.

Ważne jest równie to, że większość ubezpieczycieli ubezpiecza instalację fotowoltaiczną pod warunkiem, że została ona wyposażona w system ochrony przeciwpożarowej i odgromowej.

Resumując powyższe ,można stwierdzić że odpowiednie zabezpieczenie fotowoltaiki będzie rozsądnym rozwiązaniem, które zapewni nam bezpieczeństwo i spokój oraz zagwarantuje konieczny warunek do pełnej ochrony ubezpieczeniowej.


Świadcząc swoje usługi nie oferujemy uniwersalnych rozwiązań, ale każdego klienta traktujemy indywidualnie, pomagając mu przy tym dobrać instalację, która najlepiej spełni swoje funkcje i zapewni mu bezpieczeństwo i spokój.


Masz problem z doborem oferty?

Skontaktuj się z nami a nasz ekspert odezwie się do Ciebie w możliwie najkrótszym czasie!Wyślij zapytanie